Pompy ciepła – Rybnik

by

Ogrzewanie domu czy mieszkania w dzisiejszych czasach niewiele ma wspólnego z latami wstecz. Coraz częściej ze względu na zmieniające się przepisy i coraz większą świadomość ekologiczną wybieramy nowoczesne rozwiązania. Do takich na pewno należy pompa ciepła. Urządzenia tego typu wykorzystują do podnoszenia temperatury energię elektryczną. Robiąc to ekonomicznie zapewniamy sobie przy okazji niższe rachunki w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań grzewczych, które korzystają z prądu sieciowego. Również wyższy jest koszt zakupu i montaż całego systemu ale w konsekwencji, w przyszłości inwestycja powinna się w krótkim czasie zwrócić jeśli połączymy działanie pompy ciepła na przykład z fotowoltaiką. Pamiętajmy również o tym, że odpadają tam tak zwane koszty towarzyszące – doprowadzenie gazu, budowa i zabezpieczanie komina itp. itd. Jako fachowcy w branży oferujemy Państwu montaż pompy ciepła w Rybniku. Współpracujemy tylko i wyłącznie z najlepszymi fachowcami w branży co daje gwarancję długiej i bezawaryjnej pracy całego systemu grzewczego.

Montaż pompy ciepła w Rybniku

Pompy ciepła – Rybnik

Pompy ciepła możemy podzielić na podgrupy w zależności od pozyskiwania źródła ciepła.

  • Pompa powietrzna. Brak konieczności kolektorów gruntowych sprawia że jest to bardzo popularne rozwiązanie jeśli chodzi o potrzeby modernizacji. Szczególnie stosowane w niskoenergetycznym budownictwie, możemy znacznie obniżyć koszt.
  • Pompa woda-woda. Wysoka sprawność ponieważ energia czerpana jest z wody gruntowej. Trzeba wykonać studnię czerpalną oraz chłonną. Krótko mówiąc działanie takie umożliwia odzyskanie ciepła zgromadzonego w gruncie.
  • Pompa gruntowa. Najpopularniejsze to solanka-woda. Tu warto zwrócić uwagę na charakterystykę pracy w gruncie, gdzie na głębokości dwóch metrów pod powierzchnią ziemi temperatura oscyluje w granicach 7-13 stopni celsjusza. Pompy z powodzeniem mogą pracować nawet w ekstremalnie niskich zakresach temperaturowych.