Ogrzewanie podłogowe – Suszec

by

Ciepła woda użytkowa oraz solidnie działające ogrzewanie w domu! Dziś trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie domu bez dostępu do ciepła. Zwykle przypominamy sobie o tym na jesieni lub w zimie. Wtedy niestety może być już zdecydowanie za późno. Tymczasem coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe w Suszcu. To idealne rozwiązanie pod warunkiem, że jest odpowiednio zaprojektowane, rozplanowane i fachowo wykonane. Podłogówka daje nam zupełnie inną formę ciepła. W porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem za pomocą kaloryferów większa jest powierzchnia grzewcza. Dzięki czemu temperatura wydobywająca się spod podłogi może być znacznie niższa a wartość na termometrach wewnątrz wyższa. Ogrzewanie podłogowe zapewnia nam możliwość przemieszczania się po wnętrzach bez kapci czy grubych skarpet. Docenimy to zwłaszcza w zimowe, mroźne wieczory. Żeby jednak cieszyć się walorami podłogówki trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Podłogówka w Suszcu – montaż instalacji

Bardzo często niestety zdarzają się błędy już na etapie projektowania i rozmieszczenia poszczególnych obwodów. Może to oczywiście w przyszłości skutkować niedogrzaniem lub przegrzaniem poszczególnych fragmentów pomieszczeń. Do takich właśnie „awarii” nasi fachowcy bardzo często jeżdżą. W efekcie trzeba na nowo projektować, kuć i oczywiście szykować się na spore wydatki. Dlatego pamiętajmy o tym, że podstawa to odpowiedni projekt i konsultacja w temacie rozmieszczenia mebli i innych elementów domu.

Oprócz tradycyjnego ogrzewania podłogowego za pomocą systemu przewodów grzejnych, oferujemy Państwu również nowoczesne ogrzewanie podłogowe na podczerwień. To znacznie tańsza ale i równie solidna alternatywa dla tradycyjnej podłogówki wodnej. Montaż polega na rozwinięciu pod powierzchnią paneli lub kafli specjalnych folii grzewczych. To ogrzewanie elektryczne, które dzięki połączeniu z fotowoltaiką może być zupełnie darmowym rozwiązaniem. Ogrzewanie podłogowe na podczerwień – zobacz więcej zalet.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem – chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania.