Kotły na pellet – Rybnik

by

Cały świat idzie z postępem, a w ostatnich latach obserwujemy pro ekologiczne rozwiązania w sektorze grzewczym. Być może za kilka lat, węgiel jako paliwo dla odbiorców indywidualnych, będzie trudno dostępny lub po prostu drogi. Co powinien zrobić świadomy użytkownik kotłowni węglowej? Zdecydować się na zmienię sposobu ogrzewania i montaż kotła na pellet, czyli granulat drzewny. Wszystkie obecnie produkowane kotły na paliwa stałe muszą spełniać wymagania w zakresie emisji zanieczyszczeń i sprawności. To oznacza, że są nowoczesnymi urządzeniami. Kotły na pellet w Rybniku cieszą się niesłabnącą popularnością.

Montaż kotłów na pelet – Rybnik

Ogólna zasada działania kotła na pellet jest taka sama jak podajnikowego na węgiel. Z powodu innych właściwości pelletu, czyli granulatu z trocin, są jednak dość istotne różnice. Przede wszystkim dlatego, że pellet znacznie łatwiej ulega zapłonowi niż węgiel. I jest to dla użytkownika korzyść – mniej pracochłonna obsługa kotła. Tryb pracy wygląda podobnie jak w kotle z podajnikiem na węgiel. Piece na pellet charakteryzują się bardzo czystym procesem spalania. Popiół z paleniska jest zdmuchiwany przez wentylator. Dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom, ingerencja użytkownika w pracę kotła jest potrzebna bardzo rzadko. Jeśli się używa pelletu wysokiej jakości, wystarczy czyścić kocioł co parę tygodni. W Rybniku znajdziemy wiele punktów, w których w dobrej cenie zakupimy pelet.

Montaż kotła na pellet najczęściej nie wiąże się z wymianą instalacji grzewczej, to tylko zmiana źródła ciepła. Działanie kotła jest w dużym stopniu zautomatyzowane, użytkownik powinien dbać o uzupełnianie paliwa. Jeśli chcecie Państwo dla wygody i ekologii zdecydować się na montaż kotła na pellet, nasza firma wykonuje takie usługi w Rybniku. Pomożemy na każdym etapie inwestycji – od zakupu do rozruchu. Proszę pamiętać, że zajmujemy się nie tylko montażem kotłów na pellet ale także ich serwisowaniem.